NOWOŚĆ!


 
Kotły typu CFC
– kotły wodne na odpady drzewne
» DANE TECHNICZNE

Kotły na drewno, pelet, biomasę i słomę

Wyróżnia nas wyjątkowa pokora wobec natury i szacunek dla środowiska, w którym żyjemy. Jednocześnie dotrzymujemy kroku postępowi technologicznemu, dbając o wysoką jakość życia i komfort sumienia naszych Klientów. Wspieramy ideę, jaką są kotłownie ekologiczne, wykorzystujące naturalne środki do wytwarzania energii bez szkodliwej emisji spalin. W naszej ofercie znajdują się między innymi kotły na drewno, pelet, słomę, które zapewniają identyczną, a może nawet większą wydajność niż modele konwencjonalne. Spalanie biomasy bądź innych paliw ekologicznych zapewnia bardzo dobre wyniki w pozyskiwaniu czystej energii.

Dbamy o dochowanie ponad 120 letniej tradycji w zakresie respektowania przykazań ekologicznych, dostarczając współczesnym konsumentom wysokiej jakości urządzenia. Funkcjonalność, prostota obsługi, bezawaryjna praca, łatwa eksploatacja i niskie koszty konserwacji czynią nasze rozwiązania mocnym atutem i argumentem za eko produktami. Naszą pracą dowodzimy, że również tam, gdzie z pozoru ciężko osiągnąć kompromis między technologią a przyrodą potrafimy odnaleźć złoty środek

 

Automatyczne nie tylko pobieranie, ale i składowanie paliwa

17:12, 2016-03-02

Suwnica bramowa formuje stos biomasy i jej podgarnianie w strefę przenośnika paliwa (GPD24.pl marzec 2016)
Rozwiązanie francuskiego producenta zapewnia nie tylko automatyczny rozładunek dowożonej z zewnątrz biomasy, ale także optymalizację objętości paliwa.

więcej

Prasa o nas: Wysoka sprawność przetwarzania na ciepło wilgotnej biomasy

14:24, 2016-02-29

Regulacja modułowa mocy pozwala zapewnić utrzymywanie stałego działania kotła podczas wahań zapotrzebowania na ciepło, zachowując zoptymalizowane zarządzanie zużyciem paliwa, nawet w czasie zmian w jakości energetycznej wilgotnych trocin.

więcej

Kooperacja

11:41, 2015-11-27

Wyroby w kooperacji wykonujemy na podstawie planów klienta opracowywanych i wdrażanych do produkcji przez nasze własne biuro technologiczne. W trakcie naszej dotychczasowej działalności wykonywaliśmy różnego rodzaju wyroby stalowe między innymi dla przemysłu stoczniowego, transportowego, ciepłowniczego, maszyn rolniczych na rynek krajowy i eksport.

więcej

 

Kotły na biomasę

Klienci sięgający po kotły na biomasę będą mieli możliwość korzystać z niemal nieograniczonego materiału opałowego. Pozwoli to znacznie obniżyć koszty eksploatacji oraz w efektywny sposób korzystać z funkcjonalności systemu grzewczego. Warto również zwrócić uwagę na ekologiczne działanie tych pieców oraz ich nieskomplikowany sposób opróżniania i czyszczenia.

więcej

Kotły na drewno

Modele z tej serii swoją budową całkowicie odpowiadają charakterystyce materiału opałowego. Dzięki temu nowoczesne kotły na drewno są w stanie przyjąć nawet duże kawałki materiału. Do ich produkcji zostały wykorzystane takie rozwiązania konstrukcyjne, które zapewniają im pełną, bezawaryjną funkcjonalność oraz wysoki stopień bezpieczeństwa.

więcej

Kotły na słomę

Ze względu na charakterystykę materiału opałowego, dedykowane są przede wszystkim Klientom, dla których jego zdobycie nie wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Kotły na słomę doskonale sprawdzą się w przestrzeni przemysłowej. Wszystkie modele wyposażone zostały w odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne – m.in. czujnik oraz sondę.

więcej

 

Spalanie biomasy

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam traktować spalanie biomasy jako sposób na ekonomiczne i jednocześnie efektywne wykorzystanie nowoczesnych kotłów. Wymiana starej instalacji grzewczej na nową może więc wprowadzić do Państwa działalności wiele odczuwalnych oszczędności i korzystnych optymalizacji. O ich rezultatach informują już zrealizowane przez nas zlecenia.

więcej

Kotły na pelet

Klienci poszukujący pieca o ponadprzeciętnej wydajności powinni sięgnąć po nasze kotły na pelet. Ich atutem jest również zautomatyzowany system pracy, który doskonale sprawdza się w warunkach przemysłowych. O wygodzie ich użytkowania decyduje również automatyczne czyszczenie, które pozwala zachować system grzewczy w pełnej gotowości do pracy.

więcej

Kotły parowe

Ze względu na swoją specyfikację techniczną, kotły parowe polecane są przede wszystkim obiektom produkcyjnym, przemysłowym bądź tez innym, korzystającym zarówno z efektywności urządzenia grzewczego, jak i dostarczanej przez niego pary technicznej. Proponowane modele to systemy wykorzystujące jako materiał opałowy zarówno biomasę, jak i pelet.

więcej
INFOCITY